5.4/10(9 stemmer)

Regissør:Richard Donner Skuespillere:Bruce Willis, Mos Def, David Morse, Alfre Woodard, David Zayas, Cylk Cozart, Robert Racki, Patrick Garrow, Steve Nuke, Sasha Roiz, Conrad Pla, Hechter Ubarry Sjanger:Action / Thriller / Drama Prod. år:2006 Kinopremiere:16. jun, 2006 Hjemmeside:http://www2.warnerbros.com/16blocks/index.html
Filmomtale

For politibetjenten Jack Mosley (Bruce Willis) har en nesten livslang karriere som lovens håndhever i New York satt sine tydelige spor i form av stor misnøye med tilværelsen og påfølgende heftig alkoholkonsum.

En ny trøstesløs arbeidsdag er så vidt i gang. Jack drømmer allerede om å stemple ut og dra hjem for å slappe av med en drink. Klokken 08.02 blir Jack bedt om å frakte den småkriminelle Eddie Bunker (Mos Def) til rettslokalet hvor han skal i vitneboksen klokken 10.00. Rettslokalet ligger kun 16 kvartaler unna cellen hvor Eddie sitter, noe som tilsvarer en drøyt 15 minutters kjøretur. En tilsynelatende rutinepreget vitnesak utvikler seg så med ett til en intens og nådeløs forfølgelse av Jack og Eddie. Innflytelsesrike bakmenn og korrupte politifolk gjør hva som helst for å forhindre dem i å nå frem til rettssalen. Jack og Eddies kamp er i gang!


0 stk har anbefalt filmen